Главная / Статьи о воде / Що таке зворотній осмос?

Що таке зворотній осмос?

Зворотний осмос, у випадку з очищенням води – це проходження води через мембрану під впливом тиску для отримання води з мінімальним вмістом мікроелементів.

Основою функціонування установки зворотного осмосу є мембранні елементи. Мембрани виготовляються з використанням новітніх інноваційних технологій, що дозволяють забезпечити високу якість очищення. Мембрана затримує високомолекулярні забруднювачі, але пропускає низькомолекулярні речовини, наприклад, такі гази як кисень, хлор, вуглекислий газ, які можуть визначати смак води. Тому вода виходить практично дистильована, але при цьому зберігає смакові якості джерельної води.

Принцип дії системи зворотного осмосу полягає в тому, що вода під високим тиском проходить через мембрану, на якій осідають розчинені у воді речовини. Мембрани мають пористу структуру, діаметр пір складає 0,0001 мікрон. Такий розмір є достатнім для того, щоб через них могли вільно проникати молекули води, але недостатнім для проникнення іонів і молекул домішок, що містяться у воді.

В результаті проходження води через мембрани системи зворотного осмосу вона позбавляється від 99,9% домішок: заліза, аміаку і амонійних солей, нітратів, нітритів, фторидів, сульфатів, хлоридів, бікарбонатів, кальцію, магнію, пов’язаного залишкового хлору, кремнію, натрію залишкового алюмінію. Крім того, завдяки дії мембран зворотного осмосу значно знижується загальна жорсткість води, що призводить до утворення накипу під час кип’ятіння, до білого нальоту на посуді та інших предметах. Як відомо, вода – це речовина, що не має кольору, смаку і запаху. Вода, яку пропустили крізь систему зворотного осмосу, чиста, абсолютно безпечна, позбавлена ​​запаху, а на смак дуже  приємна, чого не може забезпечити жодна інша система водоочищення. Вона не шкодить вагітним або людям похилого  віку..

Установка зворотного осмосу дозволяє скоротити вміст у воді неорганічних елементів до 2%, а також повністю видалити всілякі феноли, гербіциди та пестициди, розмір яких перевищує розмір пори мембрани. Ще однією перевагою очищення води за допомогою установки зворотного осмосу є збереження розчиненого у воді кисню.

Фільтруюча здатність системи зворотного осмосу є справді унікальною. Жоден з фільтрів, що працюють за іншим принципом – механічного очищення, адсорбції або іонного обміну – не може забезпечити подібного ступеню очищення.

Дуже важливо розуміти те, що навіть найкращі з “простих” побутових фільтрів не видаляють або далеко не повністю видаляють з води пестициди, бактерії, тригалометани і інші канцерогенні хлорорганічні сполуки, а також важкі метали і радіонукліди.

Слід мати на увазі, що з приводу користі чи шкоди такої води для здоров’я немає однозначної думки.

Деякі вчені вважають, що знесолена вода шкідлива для людини, оскільки вона не тільки не несе корисних мінеральних речовин, але і вимиває ті мінеральні речовини, які містяться в організмі.

Їх опоненти заперечують. По-перше, один літр знесоленої води, так само як і звичайної водопровідної, не в змозі відчутно вплинути на вміст солі в 40-50 літрів води, що знаходиться в організмі людини. (Загальний вміст солі в зворотноосмотичної води становить близько 10 мг/л, водопровідної – близько 250 мг/л і, нарешті, води в тілі людини – близько 6000 мг/л).

По-друге, завдяки гомеостатическій регуляторній роботі нирок вміст солі в організмі людини підтримується на рівні норми з точністю до 3%. Частина лікарів вважають, що її вживання негативно позначається на серцево-судинній системі, нормальна робота якої безпосередньо залежить від надходження в організм достатньої кількості калію і магнію.

Яку воду і для чого використовувати?! В кінцевому підсумку вибір, як і завжди, залишається за Вами!

Top