Главная / Статьи о воде / Аналіз води: де зробити і як взяти проби

Аналіз води: де зробити і як взяти проби

Всі ми постійно п’ємо воду і готуємо на ній їжу, і всі ми знаємо, що її якість впливає на наше здоров’я. Надлишок нітратів, солей важких металів та інших шкідливих домішок може спровокувати найрізноманітніші захворювання. Тому не дивно, що перш, ніж вживати воду з колодязів або свердловин, бюветів або міського водопроводу, виникає бажання, а нерідко і необхідність зробити аналіз її якості. Крім того, такі дослідження можуть знадобитися для правильного підбору фільтрів для очищення.

Після прийняття рішення – зробити аналіз води, виникає маса питань:

  • «Де зробити?»,
  • «Як правильно взяти пробу?»,
  • «Якими повинні бути показники?»,
  • «Як розшифрувати результат?».
    Постараємося відповісти на ці актуальні питання.

Де зробити аналіз води?

Теоретично аналіз води можна зробити самостійно, використовуючи спеціальні набори хімічних реактивів, які сьогодні є в продажу. Але на практиці далеко не кожна людина вирішується на подібне, та й такі комплекти дозволяють провести дослідження за обмеженою кількістю показників.

Тому оптимальний варіант – звернутися за допомогою в спеціалізовані лабораторії. Це можуть бути аналітичні лабораторії СЕС або компаній, що займаються очищенням води, а також інші акредитовані лабораторії.

Залежно від оснащення лабораторії і Вашого бажання можна замовити мікробіологічний та фізико-хімічний аналіз води з різною кількістю показників. Найбільш повну картину, як правило, надають профільні акредитовані лабораторії.

Як правильно взяти проби?

Для відбору проби води використовується скляна або пластикова тара (обов’язково чиста!). Її обсяг залежить від кількості показників, які Ви хочете отримати (оптимальний варіант – 1,5-2 літра).

Для отримання найбільш достовірного і точного результату аналізу слід дотримуватися деяких правил:

  • Щоб уникнути попадання в відбір проби застояної води при наборі з водопроводу її слід попередньо злити протягом 10-15 хвилин, а якщо з свердловини – відкачати.
  • Ємність слід добре промити водою, з якої береться проба (без застосування миючих засобів!).
  • Щоб запобігти зайві хімічні реакції воду слід набирати по стінці тари тонкою цівкою, що допоможе уникнути її насичення киснем.
  • Слід уникати наявності в тарі з пробою води повітря, яке може призвести до спотворення результатів аналізу. Вода повинна заповнювати ємність повністю, під саму пробку / кришку.
  • Для досягнення максимально точного результату час між відбором проби та початком проведення аналізу повинен бути мінімальним (бажано до 2-х годин).
  • Для проведення мікробіологічного дослідження проба води відбирається в скляну стерильну тару, яку можна взяти в лабораторії.

Отримали результат. Що далі?

Існують державні стандарти і санітарні норми, в яких передбачені обмеження на вміст у воді тих чи інших речовин.

Якщо в отриманому аналізі певні показники перевищують гранично допустимі норми концентрації певних речовин, то воду вживати не можна. Необхідно вживати відповідних заходів: встановлювати фільтри для очищення, переходити на воду з кулерів, купувати бутильовану воду або замовляти питну воду додому.

Варіантів – безліч, а вибір – за Вами.

Top