Главная / Статьи о воде / Мінеральні солі у воді

Мінеральні солі у воді

Вода не тільки поповнює людський організм рідиною, необхідної для його нормального функціонування, а й мінералами та іншими корисними речовинами. Саме тому, якою  б чистою не була дистильована вода, замість питної її не вживають.

Недостатнє надходження в організм мінеральних солей разом з водою може спровокувати порушення водно-сольового балансу, що в   результаті приведе і до різних захворювань. Мінеральні солі необхідні людському організму для біохімічного обміну речовин і повноцінного функціонування систем і органів.

Розповімо про найбільш важливі мінерали, що надходять в наш організм разом з водою та продуктами харчування:

  • Натрій. Допомагає регулювати обмін речовин, водний і кислотно-лужний баланс в організмі. Бере участь у функціонуванні нервової системи і м’язів. Нестача натрію  викликає втрату апетиту й ваги, з’являється втома, слабкість, погіршення пам’яті. Основне джерело натрію під час прийому їжі –  це кухонна сіль.
  • Калій. Сприяє регулюванню кислотно-лужнього та водного балансу в організмі. Калій дуже важливий для роботи м’язів, в тому числі і серцевого, покращує стан шкіри. Нестача калію викликає втому і безсоння, призводить до нервозності, слабкості, м’язових судом. У достатній кількості цей елемент міститься в куразі, картоплі, бобових, печінці, молоці, цитрусових.
  • Кальцій. Необхідний для формування кісток і зубів, нормального функціонування нервової системи, серця. У разі дефіциту відбувається втрата кісткової тканини і, як наслідок, остеопороз. У найбільшій кількості кальцій міститься в молочних продуктах.
  • Магній. Бере участь у ферментативних реакціях і обміні речовин. Магній необхідний для синтезу білків і вироблення енергії, нормального функціонування нервової системи і роботи серця. Недолік магнію призводить до порушення серцевого ритму, появі дратівливості і депресії, зниження температури тіла, порушення кров’яного тиску. Найбільш багаті на магній харчові джерела – горіхи, бобові та необроблені зернові.
  • Залізо.  Необхідне для вироблення гемоглобіну крові і міоглобіну м’язів, що відповідають за транспортування кисню в організмі. При дефіциті заліза виникає анемія, крихкість кісток, депресія, втома. Багато заліза міститься в печінці, бобових, яєчному жовткові, зелені петрушки, шпинаті, яблуках, чорносливі і родзинках.
  • Йод. Основний мінерал, необхідний для нормального функціонування щитовидної залози та гормональної системи. Важливий для повноцінного розвитку внутрішньоутробного плода. Зміст йоду в продуктах харчування залежить від регіону і визначається факторами навколишнього середовища. Найбільш багаті йодом морепродукти і ламінарія (морська капуста).

Всі перераховані вище елементи присутні у питній воді, яка також грає важливу роль в поповненні організму мінералами.

Top